O nás

Jeden > jeden s chatou > dva > dva na chatě > 2kolo > 1. dítě > vozíček > 2. dítě > ?

IMG_7310

Zprávu nám napište do komentáře, nebo na email na 2kolem@seznam.cz

2kolo – Tandem

Dalo našem životu nový směr.

Chceš-li moře viděti, musíš k němu dojeti.
Letadlem nepoletíš, životní prostředí ušetříš.
Pomalu jedeš, hodně zažiješ, konečně žiješ, ne jenom pracuješ.
Ano, to, co děláme my, může udělat KAŽDÝ.

DSCN0252

Prostě se sbalit a odjet. S celou rodinou. I s malýma dětmi. Vypadnout z nekonečného kolotoče a s minimem věcí jen putovat. Jen tak být. Krajinou evropskou směrem k moři.

Tento jednostopý až-čtyř-místný vehikl je nám na cestě vším: zejména dopravním prostředkem, ale také tělocvičnou, domovem, útěchou i zábavou. Další jeho výhody se ještě ukáží, dosud jsme zejména ocenili, že povolením 4 šroubů dvojkolo zmenší asi 2x. Takže se složené vejde do kufru auta.

Je děťátkem zručných severomoravských ručiček pánů Mrázka a Lednického z TandemServisu. Generální servis našemu kolo po 2 expedicích ochotně poskytl Cykloservis Eger Hanspaulka. Děkujeme!

T. S. Poly

IMG_3326Geodet, cestovatel, horský (s)vůdce, milovník divoké přírody. Na výletu i doma kapitán a také řadič. Poly běhá po parcích s pruhovanou tyčkou a žlutým stativem. Občas vyskočí z křoví a vyděsí KOLEMjdoucí.

Je domácím kutilem. Je opylařem u včel (Metodika opylaření). Odchován pozorováním zvěře v Jesenických hvozdech. Chtěl by být aljašským traperem, ale bohužel se (nyní) musí starat spíš o děti. Váha při výjezdu: 87 (nikdy prej tolik neměl!), cíl 79 (porodní váha, pardón datum)

 

KachaBoo

IMG_4397Střelkyně, snílkyně a sborová pěvkyně. Pečuje o dětičky své, příležitostně i jiné, o společný domov a zahradu. S nadšením vede pěvecké sbory Doremila Svárov a Unhošťské Sirény. Ráda zkouší zpívat „jak na lesy“. Nečeše se.

Na výletu hlavní šlapka alias motor a operátorka mocných dvou kotoučových brzd.

Původem ekoteroristka se zkušeností z nezisku i korporace, nejradši by zachránila celou Zeměkouli. Trápí se změnami klimatu. Hlásí se mimo jiné ke skautingu, hnutí nerůstu a Occupy Wall Street. Chtěla by chovat kozy. Ráda šije a zachraňuje staré věci od konťasu. Navzdory dlouhodobému pobytu na samotě zůstává společenským tvorem.

 

IMG_7418Mařenka

Šípková Růženka * Lvice * Zahradnice

Narozena na chatě po bouřce, lékařům navzdory. Od té doby je jasné, že to bude silná osobnost. Po mamince umí obstojně zakřičet. Po tátovi získala schopnost dělat si jen co chce.

Ráda vaří, zalévá, miluje oblečky, maluje, modeluje, hraje a zpívá, stříhá a kramaří. „Tak vás mám ráda“, řekla jednou…a to to prostě shrnuje. Kamarádí se hlavně s Maťkem.

 

Jeníček20160507_194114

* zvaný též Frištenský, anebo Radovan Blažej

* Zrozen jako Indián, málem v lese, do rukou matky

* Stále dobře naladěn * stále v pohybu * s čertíky v očích

* Miluje klacíky, šišky (rád ochutnává), všecko, co se hýbe a hopsání

 

IMG_0047Bobo alias PsychoLucie

Naše věrná parťačka a družka na několika velkých výletech a vandrech. Rozumí si s námi i s dětmi, ctí naše pravidla jako např. Piknik nikdy nekončí.

Motivuje muže a umí to se ženami. Je to totiž Psycholožka.