Hippie cyklo putování

=== 250 km pouze vlastní silou =

4 dospěláci + 4 děti + 5 kol + 2 vozíčky =

2 BOBŘÍKY z carfree „dovolené“ s dětma ===

=== České Budějovice – Majdalena – Jindřichův Hradec – penzion Lada – Landštejn – Slavonice – Jemnice – Dyje – Bítov – Vranov n. Dyjí ===

První úsek byl traťovým rekordem na trase Podkozí – Beroun, netušíce přesný čas odjezdu vlaku, dali jsme to za asi 40 minut. Je to bratru 15 km. Jelo se lehce a měkce, byť jen tomu, kdo netáhl naložený vozík, což byla Kača. Poly musel napřít svou mužnost a dal to. Na nádraží jsme zjistili, že do odjezdu zbývá dobrých 30 minut, což se hodilo, než jsme přenosili obě kola, vozík a 4 brašny, neboť Berounské nádraží, stejně jako mnohé další železniční uzly, NEmá bezbariérové přístupy.

Setkání proběhlo u již osvědčených pískoven v okolí Majdaleny a Suchdola n/Lužnicí, kde to trochu vypadá jako v Kanadě. Nakonec se na ten flíček vešly oba naše stany a ráno zavoněla čerstvě umíchaná vajíčka. Po deštíku a koupáníčku vyrážíme směr Jindřichův Hradec, kde na polední ()pauzu obsadíme dětské hřiště, a odkud se posléze dovalíme k parádní pískovně, kde si užíváme volného koupání, lásky i buřtů. Poplatek nula, výhled luxusní, Slunce svítí, voda teplá. Ráno tudy projíždí parní úzkokolejka. Skupina Ondra + Marian cestuje dále vlakem, my ostatní dřeme po lesních cestách hore dole, hladovi žíznivi, jen na ostružinách. Lahodnou odměnou je nám Pension Lada s točeným a smaženým. Nocleh musí být již nedaleko a je jím louka pana Pavézky pod hradem Landštejn – přijel se na nás podívat, leč nebyl z toho zrovna nadšen, ale do rána nás nechal. Díky, p. P.!

Další cesty směřují k CHKO Podyjí, za Starým Hobzím kempujeme byť u silnice, tak i přímo u divoké Dyje. Břeh je sice blátivý, ale voda teplá, euforická, nikoliv eutrofická. Očistná. Další den přinesl mnoho kilometrů, také rozdělení naší party a opětovné setkání – opět nadivoko, leč poblíž hospody, na Bítově v lese, kudy ráno již pár turistů vyšlapuje, zatímco my čekáme až ustane déšť. Putování končíme spaním s výhledem na zámek Vranov n. Dyjí.

Poznámky pro rodiče:

  • Hledejte hospody s dětskými koutky
  • Mějte vždy po ruce co do huby
  • Slaďte režim všech dětí

A na závěr ČEZ Cyklotrans Vranov – Znojmo. Pár kilometrů za spoustu peněz. Příště už ne. A to se muselo všecko rozebrat, rozmontovat…

Závěrem:

Udělen BOBŘÍK Rodinné cyklo dovolená, a to hned 2x! Pašáci i Polačci

P.S. Autorem fotografií je v mnoha případech nejml. člen Jenda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *